70 lat szkoły w Iłowej

70-lecie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej było wyjątkowym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.

 

Jubileusz szkoły w Iłowej (8 czerwca 2019 r.) zgromadził liczne grono gości m.in. nauczycieli, byłych i obecnych pracowników i absolwentów, dla których była to jedyna okazja do ponownego zawitania w szkolne mury. Obchody 70-lecia placówki rozpoczęła uroczysta Msza Święta i przemarsz ulicami miasta w rytm nadany przez Orkiestrę Dętą.

Na zaproszenie dyrekcji szkoły w Iłowej pojawili się liczni goście i absolwenci, którzy na tę uroczystość przybyli m.in. z USA, Anglii czy Niemiec.

W sali Centrum Kultury zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów i ich opiekunów. Przybyli goście m.in. Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mirosławem Wdowiakiem, Starosta Żagański Henryk Janowicz i Wicestarosta Anna Michalczuk dyrektorzy, i kierownicy placówek oświatowych oraz radni złożyli na ręce dyrektora szkoły Andrzeja Szulca gratulacje i podziękowania. Burmistrz Paweł Lichtański w imieniu mieszkańców gminy przekazał dyrekcji podarunek w postaci wielkoformatowego wizerunku iłowskiego Pałacu sprzed 70 lat, a także ufundował sprzęt cateringowy, który z pewnością będzie odpowiednio wykorzystywany przez klasy o profilu gastronomicznym.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia: