Akademia świętuje sukces

Ostatnie trzy miesiące w Akademii Sportu przy Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej to wiele zmian i pracy, ale także duże sukcesy.

 

Młodsze dziewczęta w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci zajęły pierwsze miejsce, tym samym zostały Mistrzyniami Powiatu Żagańskiego  i awansowały do zawodów rejonowych. Starsze ,,Jaszczurki” poszły  ich śladem, powtórzyły sukces i zostały Mistrzyniami Powiatu w starszej gimnazjalnej grupie Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zawodniczki Akademii Sportu rozgrywały także mecze w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Kinder + Sport. Należą do grupy południowej województwa i grały w Nowej Soli rywalizując z kilkunastoma zespołami: Ares N. Sól, UKS Promień Żary, Wschowa, Kożuchów, Szlichtingowa, Jędrzychowice.

Wielkim sukcesem okazały się”trójki”, które trafiły do ścisłego finału. Pierwsza „trójka” zajmując drugie miejsce zapewniła sobie bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, natomiast przed drugą walka w barażach wojewódzkich o wejście do finału.

– Akademię Sportu w Iłowej wspiera Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański wraz z Radą Miejską oraz Starosta Żagański z Radą Powiatu. Sportowo dziękujemy za bardzo miłe spotkania z trenerem Arturem Chaberskim i siatkarzami ,,Sobieskiego”, Zarządem Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej. Dziękujemy także wszystkim darczyńcom i sponsorom za śliczne stroje i ekstraklasową apteczkę – mówią trenerzy Bogusław Kobyliński i Tomasz Słomiński.