Autobusem z Iłowej do Zajezdni

Gmina Iłowa otrzymała dofinansowanie do udziału mieszkańców w projekcie realizowanym przez Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

 

Dzięki udziałowi gminy w inicjatywie pn. Autobusem do Zajezdni zrefundowana została znaczna część kwoty przejazdu z Iłowej do Wrocławia (do Centrum Historii Zajezdnia) grupie kilkudziesięciu osób (w tym uczniom Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich oraz członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Iłowej).

5 kwietnia br. uczestnicy projektu mieli okazję po raz pierwszy zwiedzić serce muzeum, czyli wystawę „Wrocław 1945-2016”, w której prezentowany jest proces przybywania do Wrocławia ludności polskiej po drugiej wojnie światowej, tworzenia miasta i odzyskiwania w roku 80. na nowo swojej tożsamości.

Wystawa, zorganizowana jak miasto – z ulicami, dworcem kolejowym, sklepem mięsnym, czytelnią, kioskiem i labiryntem zachwyciła nie tylko młodzież. W Centrum Historii Zajezdnia dla uczestników wyjazdu zorganizowane zostały także warsztaty sitodruku.