Biblioteka w Iłowej wyróżniona

Podczas wojewódzkich obchodów Dnia Bibliotekarza i Biblioteki Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański odebrał z rąk Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak list gratulacyjny, który jest efektem zakończonego projektu przebudowy i wyposażenia biblioteki miejskiej w Iłowej. 

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, było początkowo wydarzeniem branżowym, jednak od wielu już lat rozpoczyna ono Tydzień Bibliotek (8-15 maja). W minioną środę (8 maja br.), w zielonogórskim Norwidzie odbyła się uroczystość, w której wzięli udział reprezentanci obu bibliotek wojewódzkich: im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. i Cypriana Norwida w Zielonej Górze, przedstawiciele terenowych bibliotek publicznych różnych szczebli, bibliotek pedagogicznych, akademickich oraz pracownicy innych instytucji kultury, członkowie stowarzyszeń kultury, osoby współpracujące z bibliotekami, przedstawiciele władz, parlamentarzyści i samorządowcy.

Przebudowa biblioteki w Iłowej była możliwa dzięki realizacji projektu „Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iłowej wraz z utworzeniem sali multimedialnej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – Działanie 4.4 Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego.

Tegoroczne, oficjalne hasło promujące Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to #Biblioteka. Iłowska biblioteka przyłączyła się do świętowania i przygotowała program, który dostępny jest poniżej:

źródło i fotografia: lubuskie.pl