Dzieci uczą się pływać

Gmina Iłowa otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki do nauki pływania dla 135 uczniów Szkoły Podstawowej.

 

W ubiegłym roku na podstawie rozstrzygnięcia Ministra Sportu i Turystyki przyznano naszej gminie dofinansowanie na realizację zajęć sportowych dla uczniów szkoły podstawowej, w ramach powszechnej nauki pływania„Umiem pływać”. Całkowity planowany koszt realizacji zadania to 51 tys. 435 zł. Wnioskowana kwota dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki to 24 tys. 300 zł. Wkład własny gminy to 27 tys. 135 zł.

Zajęcia sportowe dla uczniów realizowane są przez gminę od 1 marca do 30 listopada br. Uczestniczą w nich dzieci z klas I-III. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Uczniowie  dowożeni są do pływalni Arena w Żaganiu. W ramach prowadzonych lekcji z instruktorem zapewniono im sprzęt sportowy i pływacki niezbędny do nauki.

– To drugi ministerialny projekt realizowany w naszej gminie, na który udało nam się pozyskać wsparcie finansowe. W ubiegłym roku z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki zrealizowaliśmy projekt pt. Przebudowa boisk sportowych na stadionie miejskim w Iłowej. W tym roku wprowadziliśmy naukę pływania dla dzieci z naszej gminy – mówi burmistrz Paweł Lichtański. – Cieszę się z otrzymanego dofinansowania, ponieważ umiejętności, które zdobędą dzieci z pewnością zaprocentują w przyszłości, a ćwiczenia wpłyną m.in. na wszechstronny rozwój sprawności fizycznej – dodaje włodarz.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl