Edukacja dla biznesu

Jak motywować pracowników i zarządzać personelem? Jak dbać o dobre relacje w zespole? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć w Iłowej uczestnicy spotkania przedsiębiorców (9 kwietnia br.).

 

-Dziękuję, że przyjęli Państwo moje zaproszenie na spotkanie. Cieszę się, że dziś będziemy mogli porozmawiać o współpracy, wymienić doświadczenia i wiedzę w sprawach ważnych dla rozwoju naszej gminy i Państwa firm – tymi słowami powitał zebranych Burmistrz Paweł Lichtański, jednocześnie otwierając konferencję pt. „Biznes w Iłowej”.

Pierwszą prelekcję poprowadziła Anna Nowak Doradca w Projekcie Google Internetowe Rewolucje, która zaprezentowała zebranym sposoby bezpłatnego pozycjonowania firm w internecie oraz promowania w wyszukiwarce Google. A. Nowak wskazała także, jak skutecznie wykorzystywać marketing internetowy w biznesie.

Spotkanie z cyklu „Biznes w Iłowej” w znacznej części przeprowadzone zostało w formie warsztatów, podczas których uczestnicy wzięli udział w symulowanych sytuacjach zawodowych, które miały na celu przedstawienie pożądanych kompetencji menedżerskich i nie tylko. Dyskusję poprowadziła Magdalena Czwojda -psycholog pracy, trener i doradca biznesowy.

Reprezentujący Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej – Joanna Małecka i Łukasz Rut omówili różne formy wsparcia działalności gospodarczej poprzez m.in. pozyskanie dofinansowania na rozwój działalności i szkolenia pracowników. Przedsiębiorcy mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z przedstawicielem projektu „Lubuskie Bony Rozwojowe” oraz Agencją Rozwoju Regionalnego – pożyczki dla przedsiębiorców.

Biznes w Iłowej – to cykliczne spotkania  małych, średnich i dużych przedsiębiorców, którzy na terenie Gminy Iłowa i w ościennych miejscowościach chcą rozwijać swój biznes i korzystać ze wsparcia merytorycznego i finansowego oferowanego przez różne instytucje.