Sukces reprezentanta Iłowej

Uczeń Szkoły Podstawowej w Iłowej Miłosz Mesjasz, będzie reprezentował województwo lubuskie w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

22 kwietnia 2016 r. w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego, odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu, w którym M.Mesjasz odniósł duży sukces.

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów oraz OSP Iłowa, reprezentant powiatu żagańskiego, wykazał się znajomością przepisów z zakresu ochrony środowiska, ekologii, profilaktyki przeciwpożarowej.

W teście pisemnym (39 pkt. na 40 możliwych) zajął pierwsze miejsce. W finale ustnym zdobył 12,5 pkt. na 15 możliwych, dzięki czemu udało mu się obronić pierwsze miejsce i został mistrzem województwa lubuskiego.

Zwycięzca będzie reprezentował ziemię lubuską w finale centralnym, który odbędzie się 4-6 czerwca 2016 r. w Supraślu (woj. podlaskie).

Uczestnicy zmierzą się z testem pisemnym, bezpośrednimi pytaniami oraz zadaniem praktycznym (specjalistycznym – pożarniczym).

Do udziału w turnieju, uczeń został przygotowany przez mł. asp. Rafał Mesjasza z OSP Ruszów oraz Joannę Jakimiuk ze Szkoły Podstawowej w Iłowej.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie centralnym!

 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
info. Szkoła Podstawowa im. Lotników Alianckich
w Iłowej