Gaudeamus zabrzmiał w Iłowej

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Iłowej rozpoczął rok akademicki 2016/2017.

W uroczystości 2 października, którą otworzyła pieśń Gaudeamus igitur, wzięli udział słuchacze UTW, wykładowcy oraz zaproszeni goście.

– Rozpoczynamy dziś drugi rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej. Ta cenna inicjatywa, która w ubiegłym roku zrodziła się w Iłowej, powiodła się przede wszystkim dzięki Państwu, osobom aktywnym, które niezależnie od wieku chcą dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami oraz zdobywać nową wiedzę – mówił burmistrz Paweł Lichtański.

Wykładowca Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego dr Małgorzata Olejarz, w wykładzie pt. Aktywność kulturalna osób 50+ jako przestrzeń samorealizacji i całożyciowego uczenia się,  zaprezentowała wyniki badań na temat aktywności seniorów. Pani doktor podała przykłady rodzajów zaangażowania ludzi dojrzałych w spędzanie czasu wolnego.

Inaugurację roku uświetnił koncert zespołu z Katowic The Art, który zaprezentował program pn. „Nad dachami Paryża”, z piosenkami E. Piaf, J. Brela oraz J. Dassina.

W trakcie roku akademickiego kontynuowane będą zajęcia z regionalistyki i informatyki,  zajęcia gimnastyczne, plastyczne, literackie i nauka języka niemieckiego. Dla słuchaczy przygotowano także zajęcia teatralne, taniec towarzyski, jogę oraz naukę języka angielskiego od podstaw.

Chęć uczestnictwa w zajęciach, prowadzonych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zadeklarowało 82 słuchaczy. Pierwsze wykłady odbędą się 4 października 2016 r.

Wykładowcy serdecznie zapraszają kolejne osoby na zajęcia. Zapisy prowadzi Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej.

PLAN ZAJĘĆ 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl