Graliśmy z WOŚP!

Blisko 11 tysięcy złotych! Tyle zebrali wolontariusze w Iłowej podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Dochód ze zbiórki oraz licytacji przeznaczony zostanie na zakup potrzebnego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, a także zapewniania godnej opieki medycznej seniorom. Do corocznej kwesty WOŚP przyłączają się regularnie nowe instytucje, firmy oraz osoby prywatne.

Dotychczasowe obliczenia wykazują, że fundacja zebrała już ponad 62 miliony złotych. Jak deklaruje WOŚP dokładna kwota znana będzie dopiero w połowie marca. Jednak już dziś wiemy, ile do tej sumy dołożyli mieszkańcy naszej gminy.  – Zebraliśmy łącznie 10 tys. 831 zł. z licytacji oraz z tzw. puszek – mówią organizatorzy WOŚP w Iłowej. Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej tradycyjnie włączyli się w akcję i przekazali cały dochód ze sprzedaży własnych wypieków na konto fundacji.

Także Burmistrz Paweł Lichtański aktywnie włączył się w działania Orkiestry. Poprowadził licytacje, a także kwestował na ulicach Iłowej. – Wielka Orkiestra gra już 25 lat, a my razem z nią! Dziękuję organizatorom oraz wolontariuszom sztabu w Iłowej za profesjonalne przygotowanie finału, zaangażowanie i poświęcenie. Pomimo  śniegu i mrozu kolejny raz udowodniliście, że jesteście niezastąpieni! Serdecznie dziękuję także mieszkańcom za wsparcie inicjatywy, która bez Was byłaby trudna do zrealizowania. – mówi Burmistrz Iłowej.

– O tym, że mieszkańcy naszej gminy mają wielkie serca wiemy od dawna. Dlatego też nie dziwi nas fakt, że w Iłowej padł rekord. Pomimo chłodu mieszkańcy chętnie włączali się w nasze działania i wsparli Wielką Orkiestrę. Dochód z licytacji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Uzyskaliśmy 3 tys. 400 zł. – dodaje szef iłowskiego sztabu Jarosław Bareła.

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z lokalnych szkół oraz przedszkola. Grupa teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowała zebranym własną interpretację”Hamleta”, za którą aktorzy nagrodzeni zostali owacją na stojąco.

O godzinie 20.00 na Placu Wolności tradycyjnie zabłysło „Światełko do nieba”, stanowiące zwieńczenie największej w Polsce kwesty a także symbolizujące wszystkich tych, którym będzie służył zakupiony sprzęt medyczny.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl