Gramy dla dzieci i seniorów!

Gmina Iłowa tradycyjnie przyłącza się do ogólnopolskiej, corocznej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25. Finału (15 stycznia) zaplanowano szereg atrakcji. Będzie się działo!

W niedzielę, 15 stycznia na ulicach Iłowej pojawi się 16 wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. O godzinie 14.00 zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury i Sportu na część artystyczną: wystąp dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz Zespołu Szkół w Iłowej, a także sekcji wokalnej GCKiS.  Publiczności zaprezentują się także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O godz. 18.30 wystąpi zespół PAIHIVO.

Pomiędzy występami zaplanowano licytację gadżetów nadesłanych z fundacji WOŚP: kalendarze ścienne, koszulki z logo 25 finału, 2 płyty DVD z Woodstocku, książka „Opowiedz swoją historię” – WOŚP, kalendarz kieszonkowy, kolorowanki dla młodszych i starszych. Wylicytowane zostaną także przedmioty przekazane przez Burmistrza Pawła Lichtańskiego: kolekcjonerski szalik Legii Warszawa, oryginalna drezdeńska strucla, stanowiąca jeden z najsłynniejszych świątecznych symboli Europy oraz wino wraz z kompletem dwóch kieliszków z logo partnerskiej gminy Wachau.

O godz. 15.00 odbędzie się licytacja koszulki Adriana Rakowskiego z podpisami zawodników Zagłębia Lubin oraz rękawic bramkarskich pochodzącego z Iłowej Rafała Dobrolińskiego występującego w barwach Cracovii Kraków.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl

PLAKAT