Historyczne apele

24 czerwca 2016 we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy odbyły się uroczyste a zarazem historyczne apele.

– Spotykamy się dziś, aby uroczyście zakończyć rok szkolny, ale także pożegnać wieloletnich pedagogów, którzy swym zaangażowaniem i oddaniem, latami kształtowali charaktery młodych ludzi w szkołach podstawowych i gimnazjum – mówił do zebranych Burmistrz Paweł Lichtański.

– Na zasłużoną emeryturę odchodzi Pani Jolanta Dąbrowska Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej, wicedyrektor szkoły Pani Krystyna Bongilaj-Garguła oraz Pan Czesław Dąbrowski. Żegnamy także Panią Urszulę Pluta Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szczepanowie oraz Panią Halinę Zarzeczną Zastępcę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej – mówił Burmistrz, jednocześnie zwracając się do pedagogów – Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za poświęcenie, pasję i czynny udział w budowaniu szkół przyjaznych uczniowi. Dziękuję za edukowanie i wspieranie młodych ludzi na początku swojej życiowej drogi. Stanowicie dla wielu wzór do naśladowania.

Podczas apeli wręczono także wyróżnienia oraz stypendia najbardziej uzdolnionym i pracowitym uczniom.

Dla 615 żaków z lokalnych szkół rozpoczął się właśnie czas odpoczynku od zajęć i obowiązków szkolnych. Wszystkim życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl