Iłowa w finale!

Iłowa zakwalifikowała się do ścisłego finału drugiej edycji konkursu pn. „Przestrzenie Otwarte. Artystyczny Przystanek 2017”.

Główną nagrodą w konkursie jest zaprojektowanie i wykonanie oryginalnego przystanku autobusowego składającego się z: konstrukcji wiaty przystankowej oraz tzw. małej architektury miejskiej w lokalizacji zaproponowanej przez zwycięską gminę. We wniosku konkursowym Gmina Iłowa wskazała budynek obecnego przystanku przy ulicy Pułaskiego w Iłowej.

Wizję nowej wiaty opracują studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, tak aby obiekt wizualnie oraz funkcjonalnie wpisywał się w otaczającą przestrzeń miejską.

9 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która spośród zgłoszeń gmin województwa lubuskiego, wyłoniła do ścisłego finału trzy lokalizacje położone w gminach Deszczno, Nowogród Bobrzański oraz Iłowa.

W przypadku naszej wygranej, przy ulicy Pułaskiego w Iłowej, powstanie zupełnie nowy przystanek autobusowy.

Aby wziąć udział w konkursie należało wypełnić formularz zgłoszeniowy, ciekawie opisać nieruchomość zgłaszaną do konkursu (m.in. opis historii lokalizacji, miasta, otoczenia, przekazy i legendy mogące wpłynąć na kierunek przygotowania projektu) oraz załączyć dokumentację zdjęciową.

Organizatorem konkursu jest Firma A2HM PHPU Mateusz Grzegorski z siedzibą w Koźminie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski z siedzibą w Poznaniu, Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze. Organizator współpracuje z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu w ramach ramowej współpracy w zakresie przygotowania koncepcji zagospodarowania zwycięskiej lokalizacji.

13 lutego br. ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu na terenie województwa lubuskiego. Prosimy zatem o „trzymanie kciuków” za usytuowanie Artystycznego Przystanku 2017 właśnie w Iłowej!

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl