Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

W niecodziennych okolicznościach odbyła się tegoroczna inauguracja roku szkolnego.

 

Data 1 września 2020 roku z pewnością przejdzie do historii. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i koniecznością wprowadzenia nauczania zdalnego, do murów szkolnych powrócili uczniowie, aby rozpocząć, już stacjonarnie, nowy rok szkolny 2020/2021.

Powrót do szkoły odbył się bez uroczystego apelu, a uczniowie wraz wychowawcami udali się bezpośrednio do sal lekcyjnych, gdzie wręczono świadectwa za ubiegły rok szkolny. Jedynie pierwsze klasy wraz z rodzicami uczestniczyły w spotkaniu z burmistrzem Pawłem Lichtańskim oraz panią dyrektor Beatą Laskowską-Trzeciak, w hali sportowej.

Nowy rok szkolny przynosi zupełnie nieznane dotąd doświadczenia zarówno uczniom, gronu nauczycielskiemu, jak i rodzicom. Szkoła Podstawowa w Iłowej wyposażona została w bezdotykowe termometry oraz urządzenia do dezynfekcji dłoni. W obiekcie wprowadzono reżim sanitarny, w celu zminimalizowania zakażenia koronawirusem. Pamiętajmy jednak, aby traktować nową sytuację z rozwagą i świadomością, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w obowiązkach szkolnych, poszerzenia i pogłębiania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności.