Jak nie czytam, jak czytam!

1 czerwca, 341 osób, w barwnym korowodzie przeszło ulicami Iłowej, aby w Parku Dworskim pobić rekord w jednoczesnym, cichym czytaniu ulubionych książek.

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Iłowej włączyli się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

-Dziś postanowiliśmy pobić rekord wspólnego, cichego czytania w Parku Dworskim. Z ubiegłym roku uczniowie w całej Polsce czytali wszędzie: na rynkach, w szkole, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie. Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj razem i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się pobić nasz lokalny rekord – mówiła dyrektor Zespołu Szkół w Iłowej Beata Laskowska – Trzeciak.

Już po raz drugi organizatorkami czytania na trawie były panie Irena Jarosz oraz Katarzyna Kozera. Bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu trwało 20 minut. 341 osób w Parku Dworskim jednocześnie oddało się lekturze swojej ulubionej książki.

Uczestnicy akcji wysłuchali także fragmentu autobiografii Kazimierza Górskiego czytanej przez burmistrza Pawła Lichtańskiego –  Życie Kazimierza Górskiego nie było usłane różami, swoje osiągnięcia zawdzięcza temu, że był niezwykle zdeterminowany w dążeniu do celu i miał marzenia. Marzył o tym, aby zostać piłkarzem. W wieku 25 lat dostał powołanie do reprezentacji Polski. W późniejszym okresie pełnił już funkcję trenera. Dokonał tego, ponieważ miał niezwykle silny charakter i był gotowy do działania. Postawa Kazimierza Górskiego pokazuje, że mimo przeciwności losu trzeba walczyć o siebie. Wy także miejcie śmiałe marzenia i odwagę, aby je realizować. Niech ten przykład będzie dla Was drogowskazem.

 

 Lubić czytanie – to znaczy godziny nudy,
które człowiek miewa w życiu,
zmienić na godziny radości.
Monteskiusz                                           

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl