Komputery trafią do szkoły

Laptopy zakupione w ramach projektu „Zdalna Szkoła” w przyszłym tygodniu przekazana zostanie do Szkoły Podstawowej w Iłowej.

 

Sprzęt posłuży uczniom do realizacji podstaw programowych. Gmina Iłowa zawnioskowała o dofinansowanie w kwocie 60 tys. złotych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na zakup osiemnastu laptopów do zdalnej nauki. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanej zakażeniami koronawirusem.

Dzięki pozyskanym funduszom możliwe jest wyposażenie placówki w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, który posłuży mniej zamożnym uczniom. Rozdysponowaniem laptopów zajmie się dyrekcja szkoły.

Projekt realizowany w  ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.  Zdalna Szkoła  – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.