Kończymy budowę przedszkola

Trwają prace wykończeniowe w budynku Przedszkola Miejskiego. Od 1 września 2020 pomieszczenia nowej placówki wypełnią się dziećmi.

 

Roboty polegają m.in. na malowaniu ścian i montażu podłóg. Teren wokół obiektu także nabierze kształtów – zostanie uprzątnięty i wyrównany. Zamontowane zostanie nowe ogrodzenie, powstanie parking.

Niespodzianką dla dzieci, które już od 1 września zawitają do nowego obiektu będzie z pewnością nowy plac zabaw, stanowiący zwieńczenie inwestycji. W poniedziałek 25 maja instalowane będą już pierwsze elementy.  Prawdziwą perełką będzie wyposażenie obiektu w sprzęt multimedialny.

Jeszcze w maju ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony na dostarczenie siedmiu dotykowych monitorów multimedialnych, dwanaście laptopów, tablic interaktywnych wraz z projektorami multimedialnymi oraz systemem nagłaśniającym. Informacja o przetargu wraz z SIWZ zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.

Budowa nowego przedszkola realizowana jest w ramach projektu pn. „Poprawa infrastruktury edukacji przedszkolnej w Gminie Iłowa”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Zachęcamy do obejrzenia końcowych efektów prac: