Letnia sesja Rady Miejskiej

Radni gminy podjęli uchwałę w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorsko – restauratorskie organów piszczałkowych w kościele filialnym pw. Chrystusa Króla w Iłowej.

– 24 czerwca 2016 roku Zgromadzenie Księży Misjonarzy Św. A Paulo, w imieniu którego wystąpił do Urzędu Miejskiego ks. Proboszcz Tadeusz Lubiatowski, zwróciło się z wnioskiem do Burmistrza Iłowej o udzielenie dotacji celowej na prace konserwtorsko – restauratorskie organów w iłowskim kościele – mówił, podczas sesji Rady Miejskiej (20 lipca 2016 r.) Wojciech Kaczmarski Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej.

Radni przychylili się do wniosku i odpowiednią uchwałą udzielili dotacji w kwocie 30 tys. zł.

-Organy w naszym kościele są muzycznym symbolem Iłowej i perłą budownictwa organowego na Ziemi Lubuskiej. 28-głosowy instrument zbudowała firma „E. Kempper & Sohn” w latach trzydziestych XX w.  Od kilkunastu lat w kościele odbywa się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, w którym organy te „odgrywają” kluczową rolę – mówi Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański.

Radni podjęli także uchwałę w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli na terenie Gminy Iłowa. Dotychczasowy obwód oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Szczepanowie zostaje przyporządkowany Przedszkolu Miejskiemu w Iłowej. Jest to spowodowane likwidacją placówki.

Podczas obrad Burmistrz zaprezentował radnym zakupione przez Urząd kosze na odpady (27 sztuk), które zostaną umieszczone w miejscach wskazanych przez młodzież z iłowskiego Gimnazjum. Takie regiony wskazywali także radni.

Ponadto obradujący pochylili się nad uchwałą o zmianie uchwały w sprawie utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej „Centrum Usług Wspólnych w Iłowej” oraz nadania jej statutu a także trzema innymi.

Podczas posiedzenia Burmistrz Iłowej złożył sprawozdanie z działań podejmowanych w okresie 28.06.-20.07.2016 r., które odstępne jest TUTAJ.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl