Małżeństwa świętowały złote gody

Trzy pary małżeńskie z Gminy Iłowa świętowały złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu.

 

25 listopada br. Państwo Zofia i Edward Kiebała, Wanda i Włodzimierz Janczyk oraz Krystyna i Józef Kresowaty obchodzili złotą rocznicę ślubu. Na uroczystości rocznicowe zaproszeni zostali przez burmistrza Pawła Lichtańskiego wraz z rodzinami: dziećmi oraz wnukami. Pierwszą częścią uroczystości była Msza Święta w kościele pw. Chrystusa Króla, podczas której jubilaci otrzymali listy z błogosławieństwem biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz pamiątkowe krzyże jubileuszowe od proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Iłowej Tadeusza Lubiatowskiego.

Oficjalna część spotkania odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Muzika oraz burmistrz Paweł Lichtański złożyli parom życzenia w imieniu mieszkańców gminy.

50 rocznica ślubu jest wielkim powodem do dumy zarówno dla Was Szanowni Jubilaci, jak i Waszych rodzin i bliskich. Także dla mnie – Burmistrza Iłowej, jest to ogromny zaszczyt i honor, że wspólnie z Wami mogę świętować to ważne wydarzenie. Jesteście wspaniałym przykładem miłości, a także wzorem dla kolejnych pokoleń. Cieszę się, że wspólne lata zdecydowaliście się przeżyć właśnie tutaj – w Gminie Iłowa. Życzę kolejnych, długich i pięknych lat życia, pomyślności, wszelkiej dobroci oraz spełnienia marzeń, na które nigdy nie jest za późno – zaznaczył P. Lichtański. 

Jubilaci odznaczeni zostali medalami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za długoletnie pożycie małżeńskie. Podczas uroczystości nie zabrakło także serdecznych życzeń na przyszłość oraz kwiatów.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl