Marzenia się spełniają!

8 grudnia 2017 roku, w niecodziennych okolicznościach, podpisaliśmy umowę na budowę nowego przedszkola w Iłowej. 

 

Spotkanie finalizujące zawarcie umowy z wykonawcą robót odbyło się w obecności grupy pięciolatków z Przedszkola Miejskiego w Iłowej. Burmistrz Paweł Lichtański, Skarbnik Gminy Ewa Pasternak-Jerz oraz Piotr Królikiewicz, reprezentujący spółkę MORIS POLSKA, podpisali umowę na realizację inwestycji.

-Marzenia się spełniają. Jeszcze rok temu staraliśmy się o pozyskanie dofinansowania do budowy przedszkola w Iłowej, a dziś spotykamy się, aby w obecności dzieci i wychowawców podpisać umowę na realizację zadania – mówi  P. Lichtański. – Jestem przekonany, że ta długo wyczekiwana inwestycja będzie służyła wielu pokoleniom. Przed nami jednak najpierw wytężona praca, ponieważ założyliśmy, że od września przyszłego roku wszystkie przedszkolaki przeniesione zostaną do nowego obiektu – podkreśla włodarz.

Kwota inwestycji to 4 mln 840 tys. z czego dofinansowanie wyniesie 85 % kosztów kwalifikowalnych. Zakres robót obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej, rozbiórkę starego budynku przedszkola i budowę nowego.

Na realizację projektu pn. Poprawa infrastruktury edukacji przedszkolnej w Gminie Iłowa otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl