Misja: edukacja ekologiczna

Dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz Szkoły Podstawowej w Iłowej wzięły dziś udział w spektaklu pt. Elektromisja

Przedstawienie ekologiczne, w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury, odbyło się 23 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej.

Główni bohaterowie: Żarówka Iluminacja oraz stare radio zamieszkują dzikie wysypisko śmieci na skraju lasu. Wiedzą, że nie taki los powinien ich spotkać. Ich największym marzeniem jest rozpoczęcie nowego, lepszego i pożytecznego życia. Chcą się podjąć trudnego wyzwania dotarcia do zakładu recyklingu!

Jednak najpierw przeżywają kilka przygód. Przyjaźń, współpraca i dbanie o czystość otoczenia – tego muszą się nauczyć. Pomagają im w tym mali widzowie.

Dzięki wesołej, wspólnej zabawie dzieci dowiedziały się, jak postępować z elektrośmieciami – sprzętami, których nie da się już wykorzystać a które stwarzają duże zagrożenie dla zdrowia i przyrody.

Poznały także takie pojęcia jak recykling, odnawialne źródła energii oraz ich znaczenie dla środowiska. Nauczyły się jak segregować odpady.

Edukacja poprzez zabawę z pewnością pomogła w budowaniu postaw proekologicznych u najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl

 

 

.