Priorytet: człowiek

Każdego roku, 21 listopada, obchodzony jest w całej Polsce dzień pracowników służb społecznych.

 

Tego dnia także Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej spotyka się, aby wspólnie świętować. Tegoroczna uroczystość, na którą zaproszony został Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak była okazją do podziękowania za codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka.

-Dziękuję Paniom za zaangażowanie, za wspieranie mieszkańców w bardzo trudnych, życiowych sytuacjach m.in. zmaganiu się z chorobą, niepełnosprawnością, ale też z przemocą w rodzinie. Wasza praca jest nieoceniona – zwrócił się do zebranych burmistrz Paweł Lichtański.

Pomoc społeczna to misja, poświęcenie i oddanie drugiemu człowiekowi. Pracownik socjalny jest zawodem, którego podstawą jest chęć niesienia pomocy, oddanie i wielkie serce, ale także konsekwencja i upór w dążeniu do poprawy jakości życia potrzebujących.

Dzień Pracownika Socjalnego został wprowadzony zapisem znowelizowanej ustawy o pomocy społecznej z dnia 14 czerwca 1996 roku i stanowi upamiętnienie spotkania polityków z pracownikami socjalnymi w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. Spotkanie to wyznaczyło wówczas nowy kierunek zmian w pomocy społecznej.