MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Ni stąd, ni zowąd, co najmniej, opinii, szyi, żmii, InterCity, okamgnienie, hart ducha, chart afgański, chyżo (energicznie), hoży (urodziwy) to chyba najłatwiejsze wyrazy, które pojawiły się podczas ostatniego etapu Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote Pióro”.

17 marca, w mroźną i śnieżną sobotę, mistrzowie ortografii z 3 powiatów zostali uroczyście przywitani przez Burmistrza Żagania Daniela Marchewkędyrektora Departamentu Oświaty Urzędu Miasta w Żaganiu Zbigniewa Białkowskiego oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu Małgorzatę Kalinowską. Okazuje się, że do szkolnych, początkowych potyczek ortograficznych stanęło w szranki ponad 3500 uczniów. Sam udział więc w tym ostatnim etapie był już ogromnym wyróżnieniem. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowej przystąpili do napisania dyktanda i testu.

Spisali się doskonale! W kategorii klas II Brązowe Pióro (3.miejsce) zdobyła Zofia Stanisławska (IIa), w kategorii klas IV również Brązowe Pióro (3.miejsce) zdobył Hubert Lichtański (IVd). Najlepiej spisał się Patryk Hansdorfer (VIc), który był najlepszy wśród szóstoklasistów- zdobył 1.miejsce i Złote Pióro. Wysokie miejsce zdobył też uczeń klasy III c Aron Czajkowski.

Tym czterem przedstawicielom szkoły w Iłowej należą się wielkie gratulacje. Nagrody wręczył Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, który w imieniu własnym oraz  Burmistrza Żagania pogratulował uczniom wielkiego sukcesu.

O całym konkursie będzie można przeczytać w najbliższym numerze „Gazety Regionalnej”, która objęła patronat nad wydarzeniem.

(Fotografie PSP 1 w Żaganiu)