Młodzież doskonale zna historię naszej gminy

Jaką nazwę nosiła Iłowa w 1943 roku?  Kto był twórcą nowoczesnej fabryki włókienniczej (tkalni mechanicznej) w Iłowej? W którym roku otrzymaliśmy po raz pierwszy prawa miejskie?

 

Na te i inne pytania próbowało odpowiedzieć blisko siedemdziesięciu uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej w Iłowej, którzy 5 kwietnia br. sprawdzali swoją wiedzę w konkursie  pt. „Historia naszej gminy”, organizowanym przez Młodzieżową Radę Gminy Iłowa.

Wsparciem merytorycznym młodzieży był regionalista Jerzy Leżyński, który poprowadził dla uczestników lekcję historii. Nagrody ufundował i wręczył Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, który objął swoim wsparciem działania MRG.

Celem konkursu było promowanie postaw i zachowań obywatelskich oraz zachęcanie młodzieży do poznawania historii naszej gminy.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:

I – Maciej Tymczyszyn (klasa VI)

II – Alicja Leszcz (klasa VI)

III – Marcin Milewski (klasa IV)

W kategorii VII-III  (gimnazjum):

I – Michał Kałwa (klasa III)

II – Dominik Żabski (klasa III)

III – Alan Szymkowiak (klasa III)

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

I – Artur Kowal (klasa I)

Gratulujemy!