Młodzież Zapobiega Pożarom

14 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański.

Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe: klasy 4 – 6  oraz klasy 7 wraz z 2 i 3 gimnazjum.

W obu kategoriach wiekowych wzięło udział 26 uczniów szkoły w Iłowej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy pożarniczej. Najlepszymi w tej tematyce okazali się:

I miejsce – Maxim Kolesnikov  (Szkoła Podstawowa klasy 4-6)

II miejsce –  Kacper Błoński (Szkoła Podstawowa klasy 4-6)

III miejsce – Wojciech Kot (Szkoła Podstawowa klasy 4-6)

I miejsce – Miłosz Mesjasz  (Gimnazjum klasa 2)

II miejsce – Krzysztof Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa klasa 7)

III miejsce – Jakub Wiśniewski (Szkoła Podstawowa klasa 7)

Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej Beatę Laskowską-Trzeciak oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Iłowej. Zwycięzcy otrzymali sprzęt elektroniczny z logo Iłowej, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki oraz podziękowania za tak liczny udział.

Dwóch zwycięskich uczniów z każdej kategorii wiekowej uczestniczyć będzie w powiatowym konkursie OTWP, który odbędzie się w 22 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu.

Zapraszamy za rok do sprawdzenia swojej wiedzy pożarniczej, a za czterech uczniów lokalnej szkoły będziemy trzymać kciuki w dalszym etapie konkursu!  Życzymy powodzenia!

źródło: Szkoła Podstawowa w Iłowej