O obronie wiedzą wszystko

Zakończyła się IV edycja Międzygminnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego.

W zmaganiach konkursowych, które odbyły się 2 i 3 czerwca w Iłowej oraz Przewozie, wzięło udział trzydziestu zawodników z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej,  Zespołu Szkół w Witoszynie oraz Zespołu Szkół w Przewozie.

Podczas testu teoretycznego uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu: obronności państwa, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, międzynarodowych regulacji prawnych ws. prowadzenia działań na rzecz pokoju, ochrony środowiska, organizacji humanitarnych.

W części praktycznej konkursu wykazali się znajomością elementów terenoznawstwa, matematyki, fizyki i chemii oraz zadaniami praktycznymi m.in. strzelaniem z broni pneumatycznej.

W końcowej kwalifikacji dziewcząt uczennice Gimnazjum w Iłowej Magdalena Najdek oraz Anna Tomczak zajęły czwarte i piąte miejsce. Filip Szczupiel zajął piąte miejsce w klasyfikacji chłopców.

Poniżej prezentujemy ogólne zestawienie punktacji:

Dziewczęta:

 1.     Natalia Uruska (Zespół Szkół Przewóz) – 254 pkt.

2.     Klaudia Juszczyszyn (Zespół Szkół Witoszyn) – 253 pkt.

3.     Wiktoria Szubryt (Zespół Szkół Witoszyn) – 243 pkt.

4.     Magdalena Najdek (Gimnazjum w Iłowej) – 214 pkt.

5.     Anna Tomczak (Gimnazjum w Iłowej) – 205 pkt.

Chłopcy:

1.      Dawid Herfurth (Zespół Szkół Przewóz) – 233 pkt.

2.      Patryk Stawicki (Zespół Szkół Witoszyn) – 227 pkt.

3.      Filip Pazera ( Zespół Szkół Przewóz) – 225 pkt.

4.      Dominik Małka (Zespół Szkół Witoszyn) – 220 pkt.

5.       Filip Szczupiel (Gimnazjum w Iłowej) – 210 pkt.

Nagrody wręczyli: Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Wójt Gminy Przewóz Ryszard Klisowski, Wójt Gminy Wymiarki Wojciech Olszewski oraz Mirosław Pieńkowski Dyrektor Zespołu Szkół w Przewozie.

Organizatorami konkursu byli Urząd Gminy Przewóz, Urząd Miejski w Iłowej, Urząd Gminy Wymiarki przy współpracy Zespołów Szkół w Przewozie, Witoszynie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej, Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych w Żaganiu i Żarach.

Nagrody, upominki oraz poczęstunek dla uczestników ufundowane zostały przez Gminę Przewóz, Gminę Wymiarki, Gminę Iłowa, Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iłowej, Wymiarkach oraz Przewozie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl