Od 35 lat integrują seniorów

Koło Terenowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Iłowej świętowało 35-lecie działalności.

 

Podczas uroczystości jubileuszowych podziękowano wszystkim osobom, które aktywnie włączają się realizację zadań statutowych Związku. Wręczono dyplomy i podziękowania. Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański wraz z Przewodniczącą Koła Terenowego PZERiI w Iłowej Grażyną Kuryłowicz wyróżnieni zostali Odznakami Honorowego Członka Związku.

W spotkaniu wzięli udział.im. Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Kierownik Wydziału Rybactwa Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych i Rozwoju Wsi w Urzędzie Marszałkowskim Henryk Dunas, Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak, Ksiądz Proboszcz Tadeusz Lubiatowski, zarząd terenowy PZERiI z Żagania z Aleksandrem Kaczorowskim, przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Wymiarkach Grażyna Kiszka, przewodniczący Związku w Gozdnicy Stanisław Żak oraz goście z partnerskiej gminy Jänschwalde.

Iłowskie koło skupia kilkudziesięciu członków i od początku swojej działalności integruje seniorów: emerytów, rencistów i inwalidów, podejmując działania zmierzające do ich aktywizacji. Seniorzy uczestniczą w różnych formach życia artystycznego, sportowego, kulturalnego i turystycznego naszej gminy. 35 lat działalności Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Iłowej dowodzi o potrzebie istnienia i funkcjonowania PZERiI w lokalnym środowisku.

 – Każda gmina ma swoich emerytów i rencistów, stanowiących trzon każdej społeczności. W naszej gminie 1/6 mieszkańców to osoby powyżej 65 roku życia. Dla mnie wszystkie te osoby są jak piękne, doniosłe dęby. Każda z nich jest symbolem wieczności i historii. Los sprawił, że dziś wspólnie uczestniczymy w tym pięknym jubileuszu. Dziękuję Pani Zofii Wierzbickiej, Marii Rawskiej, Grażynie Kuryłowicz za to, że od lat zrzeszają Państwa w jedną z najważniejszych organizacji w Iłowej – powiedział podczas spotkania burmistrz Paweł Lichtański. 

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Ludowego „Amigo” z Żagania oraz sekcji teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej.