Piast Iłowa – Promień Żary 0:0

15 października br. drużyna Piasta Iłowa rozegrała kolejne ligowe spotkanie. Zawodnicy wybrali się do Żar na mecz z lokalnym rywalem – Promieniem Żary.

Rodzima drużyna osłabiona nieobecnością kilku zawodników (m.in. Andrzeja Ciepielowskiego, Ernesta Cecuły, Piotrka Słomińskiego czy Wojtka Dąbrowskiego) nie była raczej faworytem tego spotkania. Szczególnie w pierwszej połowie widoczna była przewaga gospodarzy.

W 14 minucie spotkania były zawodnik Piasta – Dariusz Piechowiak próbował zdobyć bramkę. W 33 minucie Kulas umieścił piłkę w siatce, jednak arbiter boczny zasygnalizował pozycję spaloną, co wprawiło w złość kibiców Promienia Żary.

Piłkarzom Piasta udało się wykorzystać zdenerwowanie gości i przeprowadzić dobrą sytuację. Po podaniu Andreya Turkevycha piłka trafiła do dobrze ustawionego Łukasza Pasternaka, któremu jednak nie udało się oddać strzału. W 44 minucie wychodził na dobrą pozycję Kulas, jednak został zatrzymany faulem przez Łuszczyńskiego, który otrzymał żółtą kartkę.

Po przerwie jeszcze przez parę minut dominowali gospodarze, czego efektem była bardzo groźna sytuacja w 47. minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym dobrze zachował się bramkarz i obrońcy Piasta, którzy umieścili piłkę poza polem karnym. Tam czekał już Piechowiak, który oddał potężny strzał, ale został on zablokowany przez Andrzeja Bagińskiego.

W 87. minucie kolejna świetna sytuacja Piasta. Rzut wolny z boku pola karnego wykonywał Łuszczyński, którego strzał w ostatniej chwili wybił z bramki Alex Oliveira. Po rzucie rożnym próbował jeszcze zdobyć bramkę Turkievych, ale piłka nieznacznie ją minęła. W 90. minucie Mateusz Góral bardzo mocno strzelał spoza pola karnego, znów niestety kilka centymetrów za wysoko.

W ostatniej minucie doliczonego czasu Promień Żary mógł całkowicie zniweczyć wysiłki Iłowian. Końcowy wynik meczu 0-0, daje bardzo cenny punkt i pozwala utrzymać 5. pozycję w tabeli.

W sobotę kolejne starcie ligowe. O godzinie 15:00 Piast Iłowa gra u siebie ze Zrywem Rzeczyca. Już teraz zapraszamy na mecz!

Fotorelacja oraz skrót I połowy dostępny jest TUTAJ.

info: http://piast-ilowa.futbolowo.pl/