Pierwsze koncerty za nami

W niedzielę, 15 maja, odbył się pierwszy z cyklu koncertów w ramach XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Goście wysłuchali Ryszarda Żołędziewskiego – saksofon oraz Piotra Rojka – organy.

Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Burmistrz Paweł Lichtański. Podziękował organizatorom: Proboszczowi Parafii w Iłowej ks. Tadeuszowi Lubiatowskiemu, kierownikowi artystycznemu festiwalu Waldemarowi Gawiejnowiczowi oraz dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Sportu Marii Żarskiej.

– Dziękuję za wsparcie w organizacji oraz kultywowanie tradycji festiwalowej w naszej gminie. Tegoroczny Festiwal organizowany jest po raz dziewiętnasty. Nowością jest, że odbywa się po raz pierwszy w ramach Święta Kwitnących Azalii. Życzę Państwu niezapomnianych muzycznych wrażeń. – mówił do zebranych.

– Dzięki konsekwentnej dbałości o utrzymanie niekomercyjnego poziomu i organizowanie przedsięwzięcia o niepowtarzalnym charakterze, udaje nam się stopniowo poszerzać nasz krąg o współpracowników i sympatyków, którzy czują naturalną potrzebę korzystania z dóbr kultury. – mówi Waldemar Gawiejnowicz, wieloletni współorganizator koncertów w Iłowej.

– Mamy nadzieję, że Festiwal spotka się z Państwa życzliwym przyjęciem. Dołożyliśmy starań, aby i w tym roku nie zabrakło ciekawych osobowości świata muzyki. – dodaje Maria Żarska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Na następny koncert zapraszamy już 22 maja do Kościoła pw. Chrystusa Króla o godz. 19.00. Licząc na Państwa udział, życzymy niezapomnianych wrażeń.

GALERIA

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl