Świętujmy wspólnie Niepodległość Polski!

Odsłonięcie kamienia upamiętniającego obóz jeniecki Dulag Kunau, Korowód Niepodległości, historyczny pokaz Ułanów i Amazonek – to tylko kilka z atrakcji zaplanowanych podczas Pikniku Patriotycznego (29 września) w Iłowej.

 

Świętowanie 100. rocznicy Niepodległości Polski rozpoczniemy o godzinie 11.00 odsłonięciem kamienia upamiętniającego obóz jeniecki Dulag Kunau (parking leśny w Koninie Żagańskim). O godzinie 12.00 burmistrz Paweł Lichtański wspólnie z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzy ścieżkę rowerową oraz nową drogę gminną łączącą Strefę Aktywności Gospodarczej w Iłowej z drogą wojewódzką nr 296.

Po Mszy Świętej, zaplanowanej na godzinę 14.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla w Iłowej, zachęcamy do udziału w Korowodzie Niepodległości. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek m.in. 15 – metrowa flaga Polski, którą zaprezentują najmłodsi mieszkańcy z Akademii Małych Zuchów. Ulicami miasta przejdziemy do Parku Dworskiego, aby wspólnie obejrzeć pokaz Ułanów i Amazonek w wykonaniu Klubu Kawaleryjskiego im. 12. Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina.Ten widowiskowy pokaz musztry, tańca na koniach i władania bronią z pewnością zachwyci każdego!

W sobotę, 29 września w szczególny sposób upamiętnimy wydarzenia z 1918 roku. O godzinie 16.00 Burmistrz Iłowej wraz z gościem specjalnym oficjalnie otworzy Piknik Patriotyczny, pod honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.

Na Pacu Wolności na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in gry i zabawy historyczne dla dzieci, dmuchańce, mała gastronomia, Burger Room FoodTruck, kawiarnia ze świeżo paloną kawą), koncert zespołu Contra Mundum, wykonującego utwory znanych polskich poetów-żołnierzy.

Wieczorną gwiazdą wydarzenia będzie polski raper Sobota.  Artysta znany jest z takich hitów, jak Kołysanka czy Jeszcze będzie hajc.

Zachęcamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości!

Bądźmy tego dnia razem!

 

PATRONAT HONOROWY

SPONSORZY: