Debata oksfordzka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej

Porozmawiajmy o kulturze

04 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, odbyła się debata oksfordzka. Uczniowie postawili tezę: „Oferta Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej jest wystarczająca”.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Lubuska Akademia Debat Szkolnych”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze z programu Obywatele dla Demokracji.

Opiekunem spotkania była pani Irena Kniaziuk. Nad poprawnym przebiegiem debaty czuwał Konrad Mazur. Uczniowie szkoły zaprezentowali odmienne stanowiska dotyczące funkcjonowania i oferty kulturalnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Drużynę opozycji reprezentowały: Monika Rygielska, Julia Zygan, Joanna Herczakowska, Urszula Łukacz. Po stronie propozycji zasiadły: Izabela Danilewicz, Aleksandra Drozdek, Patrycja Chomka, Justyna Magiera.

Interesującej dyskusji przysłuchiwało się jury w składzie: Starosta Powiatu Żagańskiego Henryk Janowicz, Członek Zarządu Powiatu Żagańskiego Maciej Boryna, Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Dyrektor ZSP w Iłowej Violetta Szary oraz Pani Anna Michalczuk, pedagog w ZSP w Iłowej oraz doradca Burmistrza Iłowej ds. społecznych i edukacji. Jednym z zaproszonych gości była dyrektor GCKiS w Iłowej Maria Żarska. W głosowaniu publiczności zwyciężył zespół opozycji. Jury opowiedziało się po stronie propozycji.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl