Przeżyli ze sobą pół wieku

23 września br. Państwo Krystyna i Mieczysław Mieczkowscy obchodzili 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Gratulacje w imieniu mieszkańców gminy złożył im burmistrz Paweł Lichtański oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Iłowej Magdalena Muzika.

– Złote Gody to jubileusz niezwykły, to wyjątkowa okazja, by spojrzeć na minione lata i dokonać podsumowania wspólnego życia. Akt odznaczenia medalem od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, za długoletnie pożycie małżeńskie, jest oficjalnym przypieczętowaniem ze strony Państwa Waszego małżeństwa, jako wzoru dla innych – mówiła do jubilatów M. Muzika.

– Drodzy Państwo, wspólnie przeżyte pięćdziesiąt lat, to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia, a także wzór i piękny przykład do naśladowania dla młodych pokoleń. Dziękuję, że razem możemy świętować tak piękny jubileusz.W imieniu własnym oraz mieszkańców gminy składam życzenia kolejnych, wspólnie przeżytych rocznic w zdrowiu i miłości – podsumował Burmistrz.

Podczas uroczystości małżonkowie skierowali do siebie ponowne obietnice szacunku i miłości:

W dniu naszych Złotych Godów wyrażam mojej żonie (mężowi) serdeczne podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę. Przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal zgodne, szczęśliwe i trwałe.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl