Robert już w Dubaju!

Mieszkający na co dzień w Iłowej lekkoatleta Robert Herczakowski, zawodnik Lubuskiego Oddziału Olimpiad Specjalnych Polska odebrał 7 marca oficjalną nominację reprezentacyjną udziału w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi i Dubaju.

 

Igrzyska potrwają od 14 marca do 21 marca 2019 roku i będą największą światową imprezą sportową roku. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zjedzie ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 krajów. W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2,6 tysiąca trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.

W składzie 90-osobowej polskiej reprezentacji znalazło się 64 zawodników, w tym Lubuszanie Robert Herczakowski lekkoatleta oraz Kornel Konieczek – kajakarz z Zielonej Góry, którzy wspólnie z pozostałymi reprezentantami naszego kraju startować będą w olimpiadzie. Skład Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych uzupełnia 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy będą wspierać zawodników w trakcie Igrzysk.

Podczas oficjalnej uroczystości wręczenia nominacji, która odbyła się 7 marca br. w warszawskim Hotelu Marriott, kadrowiczom towarzyszyli trenerzy i przyjaciele: Sebastian Komorowski – sekcja Olimpiad Specjalnych „All Stars” Zielona Góra oraz Monika Nowotna i Wojciech Olejarz – sekcja „TORNADO” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu oraz radny Rady Miejskiej w Iłowej Artur Mutwil, który od lat wspiera Ośrodek w Żaganiu.

Podopieczny Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu Robert Herczakowski za wspaniałe osiągnięcia sportowe otrzymuje stypendium Burmistrza Iłowej.

Trzymajmy kciuki za sukces Roberta!

fotografie: Wojciech Olejarz