Rzeczywistość zaczyna się od marzeń

„Rzeczywistość zaczyna się od marzeń, więc kreujcie swoje najbliższe otoczenie” – tymi słowami burmistrz P. Lichtański podsumował sejmik młodzieżowy, który odbył się 11 grudnia br. w ZSP w Iłowej.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Lubuska Akademia Debat Szkolnych”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze z programu Obywatele dla Demokracji. Uczniowie zrzeszeni w czterech mieszanych zespołach, reprezentujących gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Iłowej, Szprotawy, Lubska oraz Brzeźnicy postawili tezę: „Warto jest angażować się w samorząd lokalny”.

Ciekawej dyskusji przysłuchiwali się: Burmistrz Iłowej, radni, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej Violetta Szary, dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze Iwona Szablewska,  pan Czesław Dąbrowski opiekun gimnazjalistów z Iłowej oraz przedstawiciele młodzieży szkolnej.

Wszyscy członkowie spotkania zgodzili się z postawioną tezą. – Dziś podjęte działania na rzecz samorządu lokalnego z pewnością zaprocentują w przyszłości. Rolą a zarazem obowiązkiem dorosłych jest wspomaganie inicjatyw oraz stwarzanie płaszczyzny do działania na rzecz społeczeństwa lokalnego. – mówili uczniowie.

Małgorzata Hajdas – Grzesik
promocja@ilowa.pl