Seniorzy obradowali w Iłowej

14 marca br. odbyło się posiedzenie miejskiej Rady Seniorów. 

 

W spotkaniu gościnnie uczestniczyli członkowie Rady Miejskiej (Przewodniczący Mirosław Wdowiak, Maria Żołnowska, Artur Mutwil oraz Mieczysław Jakubowicz), a także burmistrz Paweł Lichtański, Sekretarz Gminy Roman Andzel, Koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku Anna Michalczuk, Pełnomocnik Burmistrza ds. uzależnień Ewa Sowa, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Maria Żarska, Kierownik OPS Elżbieta Kinal oraz Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim Wojciech Kaczmarski.

Podczas posiedzenia Rada Seniorów zaproponowała utworzenie Punktu Informacji Turystycznej w Iłowej. – Zgadzam się z Państwem, że utworzenie takiego miejsca w gminie jest niezwykle ważne. Jedną z lokalizacji, które bierzemy pod uwagę to budynek Biblioteki Miejskiej. Zabiegamy o przyznanie dofinansowania na remont poddasza, w którym miałaby się znajdować m.in. sala multimedialna, a także punkt informacji turystycznej. Wszystko to uzależnione jest jednak od otrzymania dotacji na ten cel – poinformował burmistrz.

Wiodącym tematem spotkania był także rozwój miejskiej turystyki rowerowej, poprzez budowę sieci ścieżek. Radny Mieczysław Jakubowicz zaprezentował zebranym opracowany w 2008 i uaktualniony w 2014 roku szlak rowerowy uwzględniający okoliczne atrakcje turystyczne.

Członkowie Rady Seniorów zasugerowali także utworzenie miejsca spotkań i integracji społecznej. – Niebawem ogłosimy przetarg na termomodernizację budynku socjalno – administracyjnego na miejskim stadionie sportowym, jeśli pojawią się oszczędności poprzetargowe, być może z tych funduszy uda się zagospodarować przestrzeń pomiędzy szatnią, a dawnym basenem. To odpowiednie miejsce na posadowienie altanki do biesiadowania czy grillowania, z którego będą mogli korzystać nie tylko seniorzy – mówił Wojciech Kaczmarski.

Podczas posiedzenia podjęto także decyzję o zabezpieczeniu dwóch dębów na Placu Wolności, posadzonych w 1966 roku w celu uczczenia rocznicy 1000-lecia Chrztu Polski. Ustalono także, że Rada Seniorów będzie obradować co najmniej trzy razy w roku oraz podejmować działania w celu integracji lokalnego środowiska.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl