Smacznie i zdrowo

Pokazy kulinarne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej stały się już tradycją. 6 kwietnia br. odbyła się XVI edycja wydarzenia. Tym razem pod nazwą „Kulinarne spotkanie ze sportem”.

Uczniowie Technikum Żywienia przygotowali stoły inspirowane sportami zimowymi (1 TŻ), letnią olimpiadą (2 TŻ) i wiosennymi rozgrywkami piłkarskimi (3 TŻ). Pokazy kulinarne w ZSP od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i uczniów gimnazjum, którzy planują  dopiero rozpocząć swoją przygodę w Zespole Szkół.

W spotkaniu tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele okolicznych placówek oświatowych oraz zaproszeni goście m.in.: Starosta Żagański Henryk Janowicz, Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Burmistrz Gozdnicy Krzysztof Jarosz, Beata Kulasza z Kuratorium Oświaty, a także lokalni przedsiębiorcy.

Uczniowie zaprezentowali zebranym zdobyte w szkole umiejętności gastronomiczne. Tym razem postawili na zdrowie. Owocowe koktajle i zdrowe przekąski królowały na stołach.

– Jestem przekonany, że długa tradycja pokazów kulinarnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych to doskonały sposób promocji zarówno placówki jak i gminy, i powiatu żagańskiego  – powiedział do zebranych burmistrz Paweł Lichtański.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl