Burmistrz Iłowej przekazuje list intencyjny pani Minister Elżbiecie Rafalskiej

Spotkanie z Ministrem

16 lutego Burmistrz Iłowej spotkał się w Warszawie z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską, lubuskim Posłem na Sejm.

Podczas spotkania Paweł Lichtański wyraził nadzieję na wsparcie i zaangażowanie pani Minister w staraniach o remont południowej nitki drogi krajowej nr 18.

Wręczył także list intencyjny, podpisany przez samorządowców kilkunastu gmin, którzy zabiegają o pilną modernizację trasy A18.

– Pani Minister zapewniła, że każda sprawa dotycząca rozwoju województwa lubuskiego jest dla niej ważna – powiedział po spotkaniu burmistrz.

Jeszcze tego samego dnia  Minister Elżbieta Rafalska przekazała nasz apel do kancelarii pani Premier Beaty Szydło. – kontynuował.

Burmistrz zapowiedział, że samorządowcy zaangażują przedsiębiorców, działających w pobliżu drogi krajowej A18 oraz będą prosić o wsparcie organizacje społeczne i wszystkich tych, którym zależy na remoncie autostrady.

Podczas wizyty w Warszawie P. Lichtański spotkał się także z zastępcą komendanta Głównego Policji Heleną Michalak, z którą rozmawiał o poprawie warunków pracy funkcjonariuszy Policji w Iłowej oraz możliwości powstania nowego komisariatu.

W czasie spotkania z Mirosławem Odziemczykiem Pełnomocnikiem Zarządu ds. Współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi oraz Joanną Wolff Zastępcą Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. wymienił uwagi dotyczące sposobów promocji stref ekonomicznych oraz gminnych terenów inwestycyjnych.

– Spotkałem się także  Iwoną Kubacką z firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, w celu zapoznania się z planami związanymi z byłym zakładem produkcyjnym w Jankowej Żagańskiej.  Spółka Wienerberger jest zainteresowana sprzedażą nieruchomości. Obecnie opracowywany jest kosztorys w celu przygotowania oferty jej zbycia. – mówi włodarz.

Poniżej przedstawiamy Państwu korespondencję dotyczącą spraw poruszanych podczas spotkań w Warszawie.

List w sprawie A18

Wienerberger Ceramika Budowlana 

Komenda Główna Policji 

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl
2