Święto Kwitnących Azalii za nami

Trwające od 21 do 29 maja iłowskie święto, po raz pierwszy organizowane było równocześnie w Parku Dworskim i Szkółce Krzewów Ozdobnych.
– W ramach tegorocznego święta, przygotowaliśmy wraz ze Szkółką Krzewów Ozdobnych w Iłowej liczne atrakcje. Do współpracy zaprosiliśmy Cygański Teatr Muzyczny TERNO, którego barwne, muzyczne widowisko doskonale wkomponowało się w krajobraz Parku Dworskiego w Iłowej – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

Dodając, że po raz pierwszy w ramach majowego święta, odbył się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który do tej pory organizowany był w sierpniowe weekendy – Podczas koncertów mieliśmy okazję wysłuchać występów ciekawych osobowości świata muzyki. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby festiwal zachował swój niekomercyjny i niepowtarzalny charakter – mówi P. Lichtański – Gościem ostatniego koncertu, który odbył się 29 maja był burmistrz partnerskiej gminy Rietschen Ralf Brehmer – dodaje Burmistrz Iłowej.

Spacery po Parku Dworskim oraz Szkółce Krzewów Ozdobnych umilała oprawa muzyczna oraz liczne atrakcje. Stałym punktem kulinarnym były swojskie wyroby oraz domowe wypieki.

W Parku Dworskim, w którym powstał pierwszy ogród japoński w Europie, nie mogło zabraknąć orientalnych elementów. Klub Oyama Karate Fudo przygotował pokaz wschodnich sztuk walki. Odbyły się także zawody o Puchar Kwitnących Azalii.

Zwieńczeniem, trwającego ponad tydzień święta, był występ Jarosława Żołnierczyka (skrzypce) oraz Waldemara Gawiejnowicza (organy) w Kościele pw. Chrystusa Króla w Iłowej.

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się organizację Święta Kwitnących Azalii w Iłowej m.in. panu Eugeniuszowi Pudełkowi, pani Marii Żarskiej Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej, panu Waldemarowi Gawiejnowiczowi, uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej oraz proboszczowi Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Iłowej Tadeuszowi Lubiatowskiemu. – podsumował P. Lichtański.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl

ŚWIĘTO KWITNĄCYCH AZALII

XIX FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ