Świętowali zakończenie roku

24 czerwca 2016 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej świętowali zakończenie roku akademickiego.

Powołany do życia 1 października 2015, iłowski uniwersytet, zrzesza dziś 68 słuchaczy. W każdej z sześciu sekcji ( regionalistyczna, j. niemieckiego, informatyczna, plastyczna, literacka oraz gimnastyka) odbywały się systematycznie zajęcia prowadzone przez: Pana Jerzego Leżyńskiego (regionalistyczna), Panią Weronikę Leszcz (j. niemiecki), Panią Annę Michalczuk (literacka), Pana Mieczysława Jakubowicza (informatyka), Panią Ewę Gubernator (informatyka), Panią Marię Biegasiewicz (informatyka), Pana Piotra Balika (informatyka), Panią Żanetę Chłostowską-Szwaczka (plastyczna), Pana Gustawa Lisa (plastyczna) oraz Panią Ewę Zarzycką (gimnastyka).

Członkowie regularnie spotykali się na zajęciach, które dopasowane zostały do poziomu ich umiejętności. Oprócz wykładów słuchacze uczestniczyli także w licznych wycieczkach i imprezach integracyjnych.

– Istniało duże zapotrzebowanie na organizację tego typu zajęć w Iłowej. Poprosiliśmy o pomoc nauczycieli i lokalne organizacje, dzięki którym stworzyliśmy miejsce spotkań ludzi, którzy mają czas i ochotę na poszerzanie swojej wiedzy niezależnie od wieku – mówi burmistrz Paweł Lichtański – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu uniwersytetu w Iłowej.

Na zakończenie spotkania, podsumowującego rok istnienia UTW, słuchacze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje. Krótkiego podsumowania roku akademickiego 2015/2016 dokonała koordynująca jego prace Pani Anna Michalczuk, która podziękowała zebranym za wspólnie spędzony rok i wsparcie władz gminy. Zaprosiła także do aktywnego uczestnictwa w zajęciach zaplanowanych na rok 2016/2017.

Od 1 lipca 2016 ruszają kolejne zapisy na listę słuchaczy UTW w Iłowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej (tel.: 68 377 45 98).

 Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl