Teatr bez barier

21 listopada br. w Iłowej odbył się I Przegląd Zespołów Parateatralnych. 

 

Pomysłodawcą tego artystycznego wydarzenia był prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Piękni Życiem” Mirosław Magierowski wraz z opiekunkami dzieci Panią Ewą Gubernator, Danutą Szeszo oraz Zenoną Łyko. – W przeglądzie wzięli udział członkowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Żagania i Szprotawy, Warsztat Terapii Zajęciowej z Wiechlic oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Piękni Życiem” – mówi prezes Mirosław Magierowski, dodając że pomysł organizacji przeglądu zrodził się z chęci integracji środowiska i wzajemnego poznania a skala przedsięwzięcia, zaangażowanie rodziców, i wolontariuszy przeszło najśmielsze oczekiwania.

Spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego, który wspólnie z Powiatem Żagańskim, reprezentowanym podczas przeglądu przez Wicestarostę Annę Michalczuk, dofinansował działanie skierowane do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i wolontariuszy.

Każda z grup zaprezentowała własną inscenizację, która nagrodzona została gromkimi brawami oraz upominkami terapeutycznymi. Po występach odbyły się warsztaty teatralne dla prowadzących zespoły i ich opiekunów. Przegląd uświetniła miniatura iłowskiego stowarzyszenia „Piękni Życiem” pod kierownictwem Pani Anny Szczepaniak. Gościnnie wystąpił zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku UNIWAND.