Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Gdzie zarejestrować swoją działalność? Jak zgłosić się do ubezpieczenia w ZUS? Czym jest e-Składka? Jak rozwiązać problem długów w ZUS?

 

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas Tygodnia Przedsiębiorcy organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze.

Od 11 do 15 września w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy przygotowaliśmy dla Państwa seminaria i dyżury pracowników ZUS, zorientowane na potrzeby osób prowadzących bądź zamierzających otworzyć własny biznes. Spotkania odbędą się w Oddziale ZUS w Zielonej Górze oraz Inspektoratach w Nowej Soli, Krośnie Odrzańskim oraz Żarach. Tematyka spotkań będzie różnorodna, dzięki czemu każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiedź na swoje pytania. Podczas seminariów uczestnicy poznają zasady zgłoszenia do ZUS i rozliczania składek, dowiedzą się także w jaki sposób delegować pracowników do pracy za granicę natomiast doradca ZUS ds. ulg i umorzeń podpowie w jaki sposób pozbyć się zadłużenia.

Zapisy na seminaria w Zielonej Górze odbywają się pod numerem telefonu (68) 32-94-215, natomiast w Nowej Soli pod numerem (68) 38-75-237 wew. 172 i 181 oraz na Sali Obsługi Klientów.

Zwieńczeniem Tygodnia Przedsiębiorczości będzie debata i panel dyskusyjny pt. „Przedsiębiorco nie bój się osób niepełnosprawnych”, która odbędzie się 15 września o godz. 10:00 w Oddziale ZUS w Zielonej Górze przy ul. Kupieckiej 65. W debacie udział wezmą przedstawiciele ZUS, PFRON, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze. Uczestnicy debaty dowiedzą się m.in. jakie są formy wsparcia dla przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, a także w jaki sposób Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pomaga osobom z niepełnosprawnościami.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na debatę obowiązują zapisy, które przyjmowane są telefonicznie pod nr 68 329 42 61 oraz 68 329 42 33.

 

Agnieszka Kazoń
Koordynator ds. Komunikacji i edukacji
Zakład Ubezpieczeń Społecznych