Ulica Krótka do remontu

Gmina Iłowa przygotowuje wniosek o dofinansowanie remontu ulicy Krótkiej w Iłowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z dyrektor Wydziału Infrastruktury LUW Katarzyną Kis ogłosili kolejny nabór, który potrwa do 10 sierpnia 2020 roku.

W ramach zadania pn. „Remont ulicy Krótkiej w miejscowości Iłowa” zaplanowano wymianę kanalizacji deszczowej i wykonanie nowej nawierzchni bazaltowej jezdni od Placu Wolności w kierunku ulicy Mickiewicza (wraz z chodnikami i krawężnikami). Koszt inwestycji szacowany jest na około 170 tysięcy złotych. Dofinansowanie z budżetu Państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych obejmuje 50% kosztów zadania.

– Ulica Krótka to już ostatni etap remontu dróg w ścisłym centrum miasta. Do przebudowy pozostał jeszcze fragment ulicy Kościelnej oraz ulicy Mickiewicza. Remonty tych dróg będziemy realizowali w kolejnych dwóch latach. W roku 2021 ul. Kościelna i rok później ul. Mickiewicza. Na ten cel pozyskaliśmy pieniądze z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – mówi burmistrz Paweł Lichtański. Koszt inwestycji obejmującej remont ul. Kościelnej, Mickiewicza i Kościuszki to 1 milion 670 tysięcy 148 złotych (z czego 50% to dofinansowanie z budżetu Państwa).