Uniwersytet świętował

22 czerwca br. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej świętowali zakończenie drugiego roku nauki.

W zajęciach prowadzonych przez: Annę Michalczuk (literatura), Jolantę Dąbrowską (historia, j. angielski), Ewę Gubernator (informatyka), Marię Biegasiewicz (informatyka), Ewę Zarzycką (gimnastyka), Weronikę Leszcz (j. niemiecki), Gustawa Lisa (plastyka), Agnieszkę Tołpę (taniec), Zuzannę Wdowiak (teatr) oraz Elżbietę Kijek (joga), uczestniczyło 68 słuchaczy.

Podczas spotkania podsumowującego drugi rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sekcja teatralna zaprezentowała spektakl promujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Burmistrz Paweł Lichtański podziękował wszystkim, którzy aktywnie włączają się w sprawy uniwersytetu w Iłowej. – Wiedzę zdobywamy od innych, mądrości musimy nauczyć się sami. Chciałbym podziękować wykładowcom, którzy tak chętnie przekazywali, przez te dwa lata, swoją wiedzę innym. Dziękuję za waszą życzliwość i otwartość. Za to, że zawsze znajdujecie czas dla swoich studentów. Dziękuję Pani Annie Miechalczuk za koordynowanie prac UTW oraz słuchaczom za chęć stałego poszerzania swojej wiedzy – powiedział P. Lichtański.

Krótkiego podsumowania roku akademickiego 2016/2017 dokonała także Anna Michalczuk Koordynator UTW. Podziękowała zebranym za wspólnie spędzony rok i wsparcie władz gminy. Zaprosiła także do aktywnego uczestnictwa w zajęciach zaplanowanych na rok 2017/2018. – Dziękuję wykładowcom, dyrektorom szkół Pani Beacie Laskowskiej – Trzeciak, Pani Violetcie Szary oraz Alicji Monecie kierownikowi biblioteki w Iłowej za udostępnianie sal na zajęcia. Dziękuję także słuchaczom za uczestnictwo w zajęciach. Życzę spokojnych wakacji i już dziś zapraszam na inaugurację kolejnego roku akademickiego, która odbędzie się 1 października o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu – powiedziała A. Michalczuk.

Wszystkich zainteresowanych przyjęciem na listę słuchaczy UTW w Iłowej zachęcamy do kontaktu z pracownikami Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej (tel.: 68 377 45 98). Przypominamy także, że podstawowym kryterium przyjęcia jest ukończenie 55 roku życia.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl