W Iłowej powstanie skatepark

Budowę skateparku, który zlokalizowany będzie na terenie byłego gimnazjum (w miejscu siłowni zewnętrznej) zrealizuje firma LIMAR z Żagania.

 

4 czerwca 2019 roku podpisana została umowa z przedstawicielem przedsiębiorstwa Mariuszem Linkiewiczem. Całość inwestycji, w skład której wejdzie także nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej, oszacowana została na kwotę 549 tys. zł. Na ten cel Gmina  Iłowa pozyskała dofinansowanie z Programu Obszarów Wiejskich w kwocie 315,6 tys. złotych.

– W ramach projektu pod nazwą „Zagospodarowanie obiektu rekreacyjnego przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Iłowej poprzez budowę skateparku i placu zabaw” powstanie nowoczesny obiekt z dwoma rampami i nawierzchnią z betonu szlifowanego, ogrodzeniem, oświetleniem w formie 8 lamp zasilanych energią słoneczną oraz wielofunkcyjny plac zabaw z licznymi urządzeniami do spędzania czasu wolnego  – dodaje burmistrz Paweł Lichtański. 

Plac zabaw wyposażony będzie w zestaw składający się m.in. z dwóch drabinek poziomych, pomostu linowego prostego, tunelu linowego poziomego, dwóch drabinek pionowych, trzech pomostów w tym jednego zadaszonego, huśtawki metalowej potrójnej, stożka linowego obrotowego wraz z bezpieczną nawierzchnią z tartanu.

Realizowany projekt  pn. „Zagospodarowanie obiektu rekreacyjnego przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Iłowej poprzez budowę skateparku i placu zabaw” jest  dofinansowany  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich ”, typ operacji   „ Kształtowanie przestrzeni publicznej”.