Wspólne przedświąteczne kolędowanie

17 grudnia br. Plac Wolności w Iłowej zapełnił się świątecznymi kramami. Tego dnia cała Iłowa pełna była serdecznej, ciepłej i świątecznej atmosfery. 

 

Już po raz trzeci, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia,  mieszkańcy naszej gminy spotkali się, aby wspólnie kolędować i podzielić się opłatkiem.

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców otworzył Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański wraz z księdzem Markiem Bukowcem. Włodarz złożył mieszkańcom świąteczne i noworoczne życzenia oraz podziękował wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego i Wigilii w Iłowej m.in. Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Sportu Marii Żarskiej, Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbiecie Kinal, Kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Józefowi Brzezickiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Beacie Laskowskiej-Trzeciak oraz Dyrektorowi Przedszkola Miejskiego w Iłowej Ewie Osłońskiej, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej, a także Państwu Grażynie i Janowi Eyzop za ufundowanie świątecznej dekoracji Placu Wolności, Panu Januszowi Chrząstkowi wraz z żoną, a także Monice i Jarosławowi Białkowskim, Janowi Tomaszewskiemu, Ryszardowi Brzezickiemu oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z Konina Żagańskiego oraz Jankowej Żagańskiej. Burmistrz podziękował także Stowarzyszeniu Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Piękni Życiem”.

W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć występów artystycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Przedszkola Miejskiego oraz sekcji wokalnej i instrumentalnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej. Pięknie zabrzmiały także kolędy w wykonaniu iłowskiej Orkiestry Dętej. Po raz kolejny spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Iłowa upłynęło w atmosferze ciepła i serdeczności.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia. Przeżyjmy to jeszcze raz!

GALERIA

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl