Wszystko o seniorach i dla seniorów

Tydzień seniora w Iłowej rozpoczął się warsztatami florystycznymi z udziałem seniorów z partnerskiej gminy Jänschwalde.

Przepiękne prace, w postaci bukietów kwiatów w koszach wiklinowych, autorzy zabrali do domów by pochwalić się bliskim. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie ze stylistką. Było bezkonkurencyjne. Prowadząca dokonała analizy sylwetki każdej z obecnych pań, udzieliła fachowych porad dotyczących zestawiania różnych części garderoby, z uwzględnieniem rodzaju sylwetki i wybrała każdemu kolory najbardziej podkreślające jego urodę. Potem dla zdrowia był wyjazd na basen do Żagania. Następnego dnia były porady dla urody. Manager Oriflame doradzała w kwestii wyboru kosmetyków i wykonywała zabiegi upiększające.

Seniorzy licznie wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowali pyszne desery, soki, sałatki i kanapki. Następnie pięknie nakryli stoły i przygotowane pyszności degustowali rozmawiając i żartując.

Ostatniego dnia było spotkanie z kawą, które rozpoczęła prelekcja o rodzajach i gatunkach kawy, jej uprawie, wypalaniu i wpływie na zdrowie, i samopoczucie degustujących. Zostały zaprezentowane wszelkiego rodzaju urządzenia do parzenia kawy, począwszy od zaparzacza po ekspres ciśnieniowy. We wszystkich zaprezentowanych urządzeniach kawa została zaparzona i z wykorzystaniem przygotowanych dodatków można ją było próbować, smakować i delektować się. I taka właśnie miła, kawiarniana atmosfera nam towarzyszyła podczas minionego tygodnia.

Maria Żarska 
Dyrektor GCKIS w Iłowej