Interliga zakończona sukcesem

W ubiegłą sobotę, 28 lutego po trzymiesięcznych zmaganiach dobiegł końca sezon  Iłowskiej Interligi w piłce nożnej.

Po osiemnastu kolejkach mistrzostwo zapewniła sobie drużyna The Devils z Żar, która w sezonie odnosiła same sukcesy. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Restauracja Pokusa z Przewozu, na trzecim przedstawiciele Iłowej: ekipa Statoil.

Po rozegraniu sobotniej, ostatniej kolejki nadszedł czas na wręczenie pucharów, medali oraz wyróżnień indywidualnych. Podczas ceremonii obecny był Burmistrz Iłowej Paweł Lichatański, który pogratulował drużynom udanego sezonu oraz podziękował organizatorom.

Warto nadmienić, iż Burmistrz również występował w lidze, w drużynie Żądła Klików, która ostatecznie zajęła 7 miejsce w tabeli.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały medale oraz puchary. Zwycięska drużyna otrzymała także komplet strojów piłkarskich. Statuetki dla najlepszego zawodnika oraz strzelca trafiły do rąk Piotra Gaciocha z The Devils. Najlepszym bramkarzem sezonu wybrano Marcina Kozdronia z Restauracji Pokusa.

Sobotnie zmagania zakończyły szósty sezon Iłowskiej Interligi w piłce halowej. Jak zapowiadają organizatorzy za rok zorganizowana zostanie kolejna edycja.

Interliga upowszechnia aktywne spędzanie czasu wolnego. Dzięki uczestnictwu w wydarzeniach sportowych, w roli zawodnika lub kibica, integruje także lokalne środowisko.

Końcowa tabela rozgrywek:

 1. The Devils
 2. Restauracja Pokusa z Przewozu
 3. Statoil Iłowa
 4. Kwisa Trzebów
 5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Iłowej
 6. Chata Polska z Gozdnicy
 7. Żądło Klików
 8. Płomień Czerna
 9. Pizzeria Victoria
 10. Masarnia Zenkner
 11. Piast Iłowa
 12. Orzeł Konin Żagański
 13. RKS Lipna

GALERIA

Mateusz Góral