ZamIŁOWAni w muzyce

Koncert inauguracyjny jubileuszowego XX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej tradycyjnie  już zgromadził w Iłowej wiernych fanów muzyki klasycznej.

 

14 maja br. zainaugurowano kolejną edycję festiwalu, który już po raz dwudziesty organizowany jest w Iłowej. Uroczystego otwarcia  dokonał burmistrz Paweł Lichtański – Dzięki zaangażowaniu wielu osób, przede wszystkim Waldemara Gawiejnowicza, a także sprawnej współpracy parafii w Iłowej, księdza proboszcza Tadeusza Lubiatowskiego, Gminnego Centrum Kultury i Sportu, dyrektor Marii Żarskiej udało nam się zorganizować kolejną edycję wydarzenia. Honorowi patroni tegorocznych koncertów biskup Tadeusz Lityński oraz ksiądz wizytator Kryspin Banko zwracają szczególną uwagę na rolę muzyki w umiłowaniu Stwórcy. Jestem przekonany, że umiłowanie Boga, a także Iłowej stało u podnóża pierwszego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w 1998 roku. Kluczem do sukcesu naszego festiwalu jest słowo mIŁOWAć, które niewątpliwie nawiązuje do nazwy stolicy naszej gminy. Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną w Waszej pamięci – powiedział P. Lichtański.

Waldemar Gawiejnowicz, kierownik artystyczny festiwalu, także zwrócił się do zebranych słuchaczy – To dla mnie wielka radość i honor po raz kolejny stać przed iłowską publicznością, w tym piękniejącym z miesiąca na miesiąc kościele. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli po raz kolejny spędzić ze sobą te trzy niedzielne wieczory. Dzięki przychylności księży misjonarzy oraz harmonijnej współpracy parafii z lokalną instytucją kultury, przy wparciu władz miejskich – kontynuujemy dzieło  zapoczątkowane przed laty. Życzę Państwu wielu wrażeń duchowych podczas trwania festiwalu i zachęcam do lektury folderu, w którym omówiono historię festiwalu, kościoła oraz miasta, gdzie nieprzerwanie od dwóch dekad odbywają się koncerty.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpili organistka Katarzyna Elżbieta Olszewska oraz tenor Jacek Szymański. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami i podziękowaniami. Na kolejny koncert zapraszamy 21 maja o godz. 19.00.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

GALERIA

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl