Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Rozpoczęło się wielkie, świąteczne odliczanie! 18 grudnia w Iłowej odbędzie się, po raz drugi, Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze Spotkaniem Wigilijnym dla mieszkańców gminy.

Ubiegłoroczne, wspólne kolędowanie na Placu Wolności cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku spróbujemy pobić rekord, zarówno w ilości odwiedzających świąteczne kramy, jak i biorących udział w Spotkaniu Wigilijnym.

-Wspólnie z ks. Proboszczem Tadeuszem Lubiatowskim z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu wigilijnym, podczas którego podzielimy się opłatkiem i zaśpiewamy znane kolędy – mówi burmistrz Paweł Lichtański. – Będzie to także doskonała okazja do przedświątecznych zakupów na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Tego dnia serce Iłowej z pewnością zabije mocniej! Wśród pachnących choinek i czekoladowych pierników, na mieszkańców czekać będzie wiele świątecznych niespodzianek i atrakcji.

– Dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. z Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołu Szkół w Iłowej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Komisariatu Policji, już 18 grudnia poczujemy niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – dodaje P. Lichtański.

– Od godziny 12.00 na Placu Wolności w Iłowej będzie można zrobić świąteczne zakupy (zakupić choinkę, ozdoby, stroiki, kartki świąteczne, karpie, pierniczki, ciasteczka, miody, nalewki, a także pieczywo i wędliny). Dzieci udekorują świąteczne drzewko. Przybędzie Mikołaj, a wraz z nim powitamy światełko betlejemskie – mówi dyrektor GCKiS Maria Żarska.

Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 przed kościołem pw. Chrystusa Króla uformujemy korowód, który wraz z Orkiestrą Dętą przemaszeruje na Plac Wolności. Będzie mu przewodniczył Święty Mikołaj.

O godzinie 14.00 rozpocznie się Wigilia dla mieszkańców z tradycyjną oprawą i poczęstunkiem. Zagra Orkiestra Dęta, dzieci i młodzież zaśpiewają kolędy zachęcając do wspólnego kolędowania. Tego dnia, po raz pierwszy, na Placu Wolności stanie żywa szopka!

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Małgorzata Hajdas–Grzesik
promocja@ilowa.pl