Umowa już podpisana

Niebawem ruszy remont strategicznych ulic w Iłowej. Burmistrz Paweł Lichtański podpisał umowę z generalnym wykonawcą robót.

5 maja 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Iłowej Burmistrz Paweł Lichtański oraz Skarbnik Gminy Pani Ewa Pasternak-Jerz podpisali umowę z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lubania, Lilią Tankielun oraz Piotrem Zającem. Firma wykona modernizację ulic: Żeromskiego, Konopnickiej, Młyńskej, część ul. 1 Maja i część ul. Drzymały w Iłowej.

– Ulice Żeromskiego, Konopnickiej oraz Młyńska wyłożone zostaną masą asfaltową. Ulica Drzymały (na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Żeromskiego) oraz 1-go Maja (odcinek od ul. Drzymały w kierunku Placu Wolności) zostaną pokryte kostką bazaltową. – mówi Wojciech Kaczmarski Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej.

-Inwestycja obejmie także modernizację chodników, na których ułożony zostanie polbruk.- dodaje.

Zadanie pn. Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Iłowa – etap I w miejscowości Iłowa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wykonane zostanie za kwotę
1 mln 776 tys. zł.

Gmina Iłowa otrzyma na ten cel dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, w wysokości 50% kosztów inwestycji. Prace potrwają do 30 września 2016 r.

-Niebawem także Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpocznie remont drogi wojewódzkiej nr 296. Modernizacja obejmować będzie odcinek od węzła autostradowego do ulicy Sportowej. – mówi Burmistrz Iłowej.

-W roku 2016 Iłowa zamieni się w plac budowy. Proszę zatem o wyrozumiałość oraz stosowanie się do oznakowania wprowadzonego na czas remontu.- przestrzega P. Lichtański.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl