Umowa podpisana

Gmina Iłowa wnioskuje o przyznanie dofinansowania na zadanie Poprawa transgranicznej dostępności komunikacyjnej regionu lubusko-brandenburskiegoBudowa drogi dojazdowej do Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie  Iłowa.

W ramach programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.  W dniu 11.08.2016 burmistrz Paweł Lichtański spotkał się z przedstawicielami partnerskiej gminy Jänschwalde w Peitz. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Jänschwalde Helmut Badtke  oraz  dyrektor urzędu  w Peitz pani  Elvira Hölzner , którzy wsparli nasz wniosek podpisując stosowne dokumenty do wniosku o dofinansowanie budowy drogi.

– Od początku kadencji jesteśmy zdeterminowani w działaniach zmierzających do rozwoju gminnej strefy inwestycyjnej przy autostradzie A-18. Od listopada 2015 r. jesteśmy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Budowa drogi komunikującej strefę z węzłem autostrady to kolejny krok do przodu. – mówi burmistrz Paweł Lichtański. – Dzięki zaangażowaniu naszych partnerów z Niemiec staniemy przed szansą uzyskania dofinansowania na budowę drogi wraz z chodnikami, oświetleniem i ścieżką rowerową. Uzyskanie grantu będzie bardzo trudne ponieważ spodziewamy się, że wiele gmin z Polski i Niemiec złoży swoje wnioski do programu. – powiedział burmistrz.

Koszt budowy drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą to ponad 5 mln zł. Dofinansowanie z programu współpracy polsko-niemieckiej Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 to 85% kosztów kwalifikowalnych.

logo_interreg_va